Pluto.al është platforma më e re e-commerce e ndërtuar nga Manderina Marketing and Tourism Consultancy me synimin për të ofruar gjithcka për miqtë tuaj të vegjël, kafshët shtëpiake. 

Në pluto.al ju mund të gjeni shumëllojshmëri ushqimesh nga markat më të njohura ndërkombëtare si: Profine,Wellness Core,Prima Dog,Prima Cat,Boxby,Lenda,Dr.green.

Gjithashtu gjeni produkte të shumta për kujdesin e lëkurës dhe qimeve të kafshës suaj shtëpiake, shampo me përbërës natyralë si TropiClean,Pet Natura dhe suplementë ushqimorë. 

Dhe së fundmi, një sërë aksesorësh të nevojshëm për qenin apo macen tuaj, si rripa komodë për të shëtitur Kong dhe rërë EverClean etj.

Mjafton me një klik të navigoni në dyqanin online të pluto.al dhe të zgjidhni produktin që dëshironi të blini.

Avantazhi thelbësor i pluto.al është të ofrojë markat më të mira të ushqimeve për kafshët shtëpiake me çmime konkurruese dhe shërbim klienti të pakrahasueshëm.